důvěřujte specialistům
KOUPÍTE ZDE
KOUPÍTE ZDE

7 jednoduchých rad

Tady je 7 jednoduchých rad, jak pomoci nepozornému nebo hyperaktivnímu dítěti:

1. Stanovte mu pevný čas pro domácí úkoly. Pomozte mu naplánovat čas, v jeho životě vytvořte řád. Rozdělte mu práci na etapy. Každá etapa musí být dokončena!

2. Připravte mu tichý a klidný kout s dobrým osvětlením. Když pracuje na domácích úkolech, vypněte rádio, televizi, odstraňte z jeho pracovní plochy všechny nepotřebné předměty.

3. Snažte se zaměřit pozornost dítěte na jednu činnost. Používejte pozitivní pobídky („pojďme se na to podívat společně…“), spíše než negativní („Přestaň už ohýbat tu stránku…“). Nešetřete pochvalami („ten dům jsi nakreslil moc pěkně…“).

4. Nechte dítě dělat zadaný úkol samotně, ale dohlížejte na jeho činnost. Opakujte mu, co se od něj očekává. Navrhujte mu řešení, které nabízí možnosti, jak chybu opravit.

5. Nechte dítě, ať si hraje s tužkou či perem, pokud mu to umožňuje lépe se soustředit. Nesnažte se bojovat proti všem těmto neobvyklým projevům, pokud nikomu nepřekáží nebo nejsou s něčím v rozporu.

6. Poskytněte svému dítěti hodně ilustrovaných knih. Používejte v zadání úkolů něco, co je spojené s jeho oblíbenými předměty. Pokuste se skloubit učení se zábavou.

7. Umožněte dítěti učit se novým věcem prostřednictvím společných procházek a výletů. Jděte si s ním zaházet míčem, jezdit na kole, zahrát si fotbal nebo ping-pong – to mu umožní uvolnit se a být aktivní. Věnujte svému dítěti čas a pozornost!

Zpět na úvodní stránku