důvěřujte specialistům
KOUPÍTE ZDE
KOUPÍTE ZDE

Nejčastější dotazy

Co je to eye q?

Doplněk stravy se speciální kombinací omega-3 a omega-6 mastných kyselin s přirozeně vysokým obsahem mastné kyseliny omega-3 EPA, doporučovaný dětem, dospívajícím i dospělým pro doplnění vybraných nenasycených mastných kyselin.

Čím se liší eye q od oleje z rybích jater (rybího tuku, tranu)?

Rybí tuk (tran) se získává z jater velkých ryb, nejčastěji tresky nebo žraloka. Obsahuje vícenenasycené mastné kyseliny, cholesterol a také vitaminy A a D, což je důležité při dlouhodobé konzumaci. Oproti tomu eye q je specifickou kombinací vícenenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 získaných ze svalů mladých oceánských ryb a z pupalky. eye q obsahuje pouze vitamin E jako antioxidant v přirozené formě D-alfa tokoferol. Proto při dlouhodobém podávání eye q nehrozí předávkováním vitaminy.
eye q  má bohatou dokumentaci z klinických studií, které potvrzují jeho vlastnosti.

Čím zvláštním se eye q liší od jiných výrobků s podobným složením?

eye q je výjimečný preparát, jehož vlastnosti byly potvrzeny klinickými studiemi, realizovanými v Austrálii, Švédsku a Velké Británii, s dětmi a dospívajícími:

  •  s nízkou koncentrací pozornosti
  • s opožděním ve vývoji řeči
  • s opožděním ve čtení a psaní
  •  s obtížemi v chování (včetně hyperaktivity, impulzivity, agresivity)
Od jakého věku lze podávat eye q?

eye q je možné podávat dětem od 1 roku (v tekuté formě, dostupné s příchutí vanilky a s příchutí citrónu). Tobolky nebo žvýkací tobolky s jahodovou příchutí je možné podávat dětem od 3 let.

Může se preparát eye q používat v těhotenství nebo během kojení?

eye q mohou používat ženy těhotné i kojící.

Je ve složení eye q vitamín D nebo jód?

eye q neobsahuje vitamin D, neobsahuje jód, cukr, umělá sladidla, umělá barviva, umělé aroma, kyselinu citrónovou, kasein ani lepek. Proto je jeho podávání zcela bezpečné i z dlouhodobého pohledu.

Nachází se v oleji z ryb, který je součástí eye q, olej z lososa?

K výrobě eye q jsou používány výhradně oleje z mladých sardinek a sardelí z obnovitelných hejn z čistých jižních oceánů.

Mohou děti s alergií na rybí maso užívat eye q?

eye q obsahuje přírodní oleje z malých ryb a z pupalky, ale neobsahuje bílkoviny. I když se nejeví, že by existovaly překážky pro podávání eye q u dětí alergických na rybí maso, doporučujeme v takovém případě opatrnost na počátku podávání.

Lze současně podávat eye q a rybí tuk?

Nejsou známé překážky pro současné podávání eye q a rybího tuku. Protože eye q neobsahuje vitaminy, riziko případné hypervitaminózy se nevyskytuje.

Má tekutá forma eye q stejnou příchuť jako olej v eye q tobolce?

eye q v tekuté formě se vyrábí s příchutí vanilky a s příchutí citrónu. Tobolky nejsou ochucené. Pokud chceme obsah tobolky vymáčknout a podávat společně s jídlem (což praktikují někteří rodiče), lze obsah promíchat např. s tvarohem, jogurtem atd.

Jsou tobolky na polykání malé, měkké? Dokáže 3leté dítě tobolku spolknout?

Tobolky eye q jsou malé, většina dětí od 3 let věku je polyká bez problémů.

Může se po eye q objevit u dítěte průjem?

U některých dětí se v počátcích podávání mastných kyselin může vyskytnout nadýmání nebo řídká stolice, zpravidla to jsou mírné a přechodné jevy. To souvisí s vysokým obsahem tuků, které pomocí eye q přijímáme. Proto se doporučuje podávat eye q společně s jídlem.

Jaké množství eye q je třeba podávat na začátku jeho užívání?

Při prvním nasazení eye q se doporučuje pro celkové nasycení organismu podávat 6 tobolek (2 × 3 tobolky) nebo 3 lžičky tekuté formy (15 ml) denně při jídle po dobu prvních 12 týdnů. Po 3 měsících od zahájení podávání lze snížit denní příjem na 2 tobolky nebo 1 lžičku (5 ml) denně.

Může být porce 3 lžiček tekuté formy eye q denně podána jednorázově?

Pokud není problém s tolerancí tekuté formy, je jednorázové podání možné.

Je podávání eye q stejné u dětí, mládeže a dospělých?

Bez ohledu na věk podáváme eye q ve stejném množství. Nedostatek vícenenasycených mastných kyselin v organismu je efektem dlouhodobého procesu. Podobně dlouhodobé je opětovné nasycení organismu vícenenasycenými mastnými kyselinami.

Jak dlouho je potřeba podávat dítěti eye q?

Není určena maximální doba podávání eye q. Obecně lze říci, že se vyplatí používat eye q tak dlouho, jak dlouho jsou viditelné pozitivní efekty jeho působení. Má se za to, že suplementace by měla trvat alespoň několik měsíců pro zajištění odpovídajícího nasycení organismu mastnými kyselinami omega-3. Dále podáváme eye q, abychom udrželi požadované hladiny mastných kyselin, které bývají při neodpovídající stravě často snížené. Stává se, že jakmile se obtíže dítěte zlepší, nebo vymizí, rodiče přeruší, nebo ukončí podávání. Za takových okolností je třeba sledovat, zda se obtíže dítěte nevracejí – což může být důsledkem opětovného snížení hladiny omega-3 mastných kyselin v organismu.

Je třeba se vrátit po přerušení podávání eye q k počátečnímu, nasycovacímu podávání?

Pokud vysadíme eye q na delší dobu než 4 týdny, měl by návrat začít opětovným sycením (6 tobolek nebo 15 ml tekuté formy denně). Během období 4 týdnů dochází ke snížení hladin mastných kyselin, zvláště omega-3 EPA v krevním séru.

Kde mohu eye q koupit?

eye q je k dostání ve všech lékárnách a ve většině lékárenských e-shopů bez lékařského předpisu.

Mohu eye q koupit přímo od společnosti Qpharma?

Společnost Qpharma nezajišťuje zásilkový prodej. eye q proto není možné koupit přímo u společnosti Qpharma.

Zpět na úvodní stránku